Polonezköy Tabiat Parkı, Göksu Deresi, Çubuklu Koyu… Anadolu yakasının en güzel ilçelerinden biri olan Beykoz’da ziyaret edebileceğiniz yerlerden sadece birkaç tanesi bunlar. Beykoz’daki kahvaltı mekanları insanları buraya çeken unsurların başında gelse de bir kere yolunuz bu taraflara düştü mü yapılacak ne kadar çok şey olduğunu fark ediyorsunuz.

Bu haftasonu 1907 yılında yapılmış olan Hidiv Kasrı’nı ziyaret edebilirsiniz veya Beykoz’un denize en yakın ve en yüksek tepesi olan Yuşa Tepesi’ne çıkabilirsiniz; bunu doğrulayan bir bilgi olmasa da bu tepede Yuşa Peygamberin gömülü olduğuna inanılmaktadır ve bu sebeple burası fazlasıyla ziyaretçi akınına uğrar.

Her ne kadar doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle keyifli bir gün geçirme sözü verse de iddia ediyoruz ki Beykoz’da haftasonu kahvaltısı planının en güzel yanı Taşlıhan Restaurant’ın sunduğu bol çeşitli açık büfe kahvaltısı. Ağaçlar arasında denize karşı enfes bir kahvaltıyla başlayacak gününüz Beykoz’da şehir hayatından uzakta geçirilmiş sakin saatlerle tamamlanınca önümüzdeki haftaya daha güçlü başlayacağınızdan eminiz. Haydi Beykoz’a!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın